(( تا کی جدایی ))

سلام و  عرض ارادت

امید است تعطیلات را به خوبی و خوشی  گذرانده و از سال نو استقبال خوبی کرده باشید و این هم غزلی تقدیم به شما غزل دوستان

 

( تا کی جدایی )

 

شوق تو دارم نخل جان  را  بارور کن                  تا کی جدایی  جان من  با من سفر  کن دل  را  به جامی  از  زلال ِ  آشنایی                   مدهوش و مست و بیقرار و بی خبر  کن در  من  بر افروز  آفتاب   عاشقی   را                    خورشید جان را  در ضمیرم شعله ور کن ای  بر لبت  آوای  گرم  ِ  مهربانی                    تاثیر  ِ  جانبخش ِ سخن رابیشتر  کن پنهان چرایی ای  جهانی از   تو   پیدا                      بانور ِ رویت صبح ِ جان را جلوه گر  کن چشمم به در ماند ای مسافر بار  دیگر                  ازکوچه ی مستان و مشتاقان گذر کن دل ها اسیر تیرگی های  زمان  شد                    ای روشنی بخش ِ جهان در مانظر  کن

                      محمد روحانی ( نجوا کاشانی )

/ 6 نظر / 6 بازدید
مجتبی رافعی

سلام استاد. حال شما؟ ای بر لبت آوای گرم ِ مهربانی تاثیر ِ جانبخش ِ سخن را بیشتر کن بسار لذت بردم از شعر شما. شما را دعوت می کنم برای خواندن سروده ام. سال نو نیز بر شما مبارک.

پشت هیچستان

سلام آقای دکتر مثل همیشه عالی بود. سال خوب و سراسر شادکامی برایتان آرزو دارم.

hosein

سلام دوست عزیز خواندم ............................ دست مریزاد ************** دستی تا سمت باران ودرخت وشکوفه ............. به روزم ما نا باشید .

باکری آنلاین

باکري؛ نه به اقتدارگرايي زورمدارانه باور دارد نه به نفرت آفرينان و نه به حذف گرايان باکري؛ نه به تجديدنظر طلبي معتقد است، نه به غربگرايان، نه به خودباختگان، نه به خودفروشان باکري؛ نه به محافظه کاري ايمان دارد، نه به ديکتاتوري، نه به تماميت خواهي، نه به استيلاطلبي باکري؛ کلام عشق است وعدالت وآزادي باکري؛ سرجنگ با کسي ندارد «با دشمن نجنگيد تا او جنگ را آغاز کرد» سخن باکري پشت شرق و غرب را مي‌لرزاند و ايضا" پشت چپ و راست را سخن باکري فرياد همه مظلومان و پابرهنگان تاريخ است باکري؛ ايران است، سراي ترک، پارس، لر، بلوچ و بختياري باکري؛ ايران است، گلستان اقوام و اديان سخن باکري سخن مردم است نه احزاب و گروهها که کار حزب بازي به گروه‌گرايي و ترجيح منافع حزب بر حقيقت مي‌انجامد سایت خبری- تحلیلی ضد اقتدارگرایانه باکری آنلاین را هرگز فراموش نکنید.

...

معلم پای تخته داد میزد صورتش از خشم گلگون بود و دستانش به زیر پوششی از گرد پنهان بود ولی آخر کلاسیها لواشک بین خود تقسیم می کردند وآن یکی در گوشه‌ای دیگر «جوانان» را ورق می زد. برای اینکه بیخود های‌و هو می کرد و با آن شور بی‌پایان تساویهای جبری را نشان می‌داد با خطی خوانا بروی تخته‌ای کز ظلمتی تاریک غمگین بود تساوی را چنین بنوشت : یک با یک برابر است از میان جمع شاگردان یکی‌برخاست همیشه یک نفر باید بپاخیزد... به آرامی سخن سر داد: تساوی اشتباهی فاحش و محض است نگاه بچه‌ها ناگه به یک سو خیره گشت و معلم مات بر جا ماند و او پرسید: اگر یک فرد انسان، واحد یک بود آیا یک با یک برابر بود؟ سکوت مدهوشی بود و سوالی سخت معلم خشمگین فریاد زد آری برابر بود و او با پوزخندی گفت: اگر یک فرد انسان واحد یک بود آنکه زور و زر به دامن داشت بالا بود و آنکه قلبی پاک و دستی فاقد زر داشت پایین بود؟ اگر یک فرد انسان واحد یک بود آنکه صورت نقره گون، چون قرص مه می‌داشت بالا بود وآن سیه چرده که می نالید پایین بود؟ ... خسرو گلسرخی

s.o

سلام لذت بردم از خوندنش.... "و روزی که همه چشم ها به راه آویخته ماند، تا که بیاییی" پیروز باشید