راز عشق

 

با کربلای عشق ِ تو هر کس که آشناست

جان و دلش  همیشه هوا خواه ِ کربلاست

ای مرگ ِ سرخ   برده  به  بازار  ِ زندگی

بـا این متاع  ،  هر چه تجارت کنی رواست

پنداشتند  نور  ِ  تو  خاموش    می شود

معلـوم شد فـنـای تـو  انـگیـزه ی بقـاست

خـورشیدِ عشق کشته شد و آفتـاب گفت

این خون ِپاک ِ ریختـه  بر خاک ، از خداسـت

از  تشنـه  هیچکس نکنـد   آب   را  دریـغ

شط فرات را هم  ازین غصه  شرم هاست

بـر   بـام  عالمی  علم   سرخ  زد   شفق

چون دید دسـت از تن بو فا ضلت جداسـت

اینک  پیام  ِ عشق  ِ  تــو  در   جان ِ روزگار

چون آفتاب روشن و چون عشق جانفزاست

دل در فـروغ ِ  مهـر ِ تـو  دارد کسی کـه او

 بـا  راز  ِ جانفشانی ِ  جاویـد  آ شناست

                 محمد روحانی ( نجوا کاشانی )                 

 

/ 11 نظر / 42 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه بلندی برزکی

با سلام و عرض خسته نباشید همچنان که در سیطره ی جنگ و اتش و خون و تشنگی کام حضرتش را وصال به معبود سیراب نمود. در پناه حق همیشه پایدار باشید.

BAHAR

با سلام خدمت شما دوست عزیز.انجمن یک نویسنده اولین انجمن و تالار گفتمان نویسندگان و شعرای ایران از شما دعوت می کند تا با درج دست نوشته های خود در قالب شعر و داستان در این انجمن صاحب یک بخش اختصاصی با نام خود شوید تا قدمی در راه معرفی هنر شما به جامعه نویسندگان و شعرا باشد. با تشکر مدیریت انجمن.

علیرضا آیت اللهی

سلام استاد غیر ممکن است خوبان را فراموش کنم و این حدٌاقل کاری است که در باره ی آنان می توانم انجام دهم . با محتوای شعرتو هرکس که آشناست جان و دلش همیشه هواخواه شعرهاست ! استوار و پایدار باشید انشاء الله

ادیب

میفکن بر صف رندان نظری بهتر از این

ا...

سلام.غزلی در مسطار تقدیم به حضرت امام حسین علیه السلام.

a.hadadi

با سلام و خسته نباشید خدمت مدیریت وبلاگ محترم منت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربت است و به شکر اندرش مزید نعمت هرنفسی که فرو می رود ممد حیات است و چون بر می آید مفرح ذات احتراما به استحضار می رساند با توجه به اهتمام مسولین شهر به به امور فرهنگی و رسانه ای علی الخصوص در فضای سایبری ، از جنابعالی دعوت می شود تا در جلسه ای که باعنوان " اولین مجمع عمومی کانون رسانه های مجازی "همراه با انتخابات هسته ی مرکزی ترتیب داده شده است شرکت نمایید باشد که با حضور سبزتان ،گامی بلند در اعتلای فرهنگی و اجتماعی این دیار پر مهر برداشته شود. ضمنا از شما درخواست می شود برای اطلاع رسانی هر چه بهتر خبر زیر را تا روز جمعه روی وبلاگ خود قرار دهید.پیشاپیش از همکاری شما تشکر می نماییم بسمه تعالی شورای اسلامی برزک کانون رسانه های مجازی ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید

معلم خوب

[گل]

مؤگان

بسیار زیبا

دلسرشت

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز .نظر سنجی برزگ اصحاب رسانه ومسئولین برزک وانتقاد از انها. ما در این نظر سنجی نظر شما را در مورد اصحاب رسانه برزک و عمل کرد انها می خواهیم وبه ویژه عمل کرد های مسئولین برزک همراه با پیشنهادات سازنده. www.rastibarzok.blogfa.com حتما نظر شما محترم و تاثیر گزار خواهد بود باتشکر (دل سرشت)